neděle 16. srpna 2015

Kostlivci vylézají ze skříně - UFO is comming

Kostlivci se mi nahromadili nejen doma, ale i v práci. V práci jsem se jich postupně zbavila a na domácí práce jsem neměla moc morálky. Top jsem měla ušitý již 3 měsíce, borduru 2 měsíce, jen to někdo musel dát dohromady. Někdo = JÁ se přemluvil a dnes mám i sešpendleno. Vzor je tradiční, jmenuje se špulky (spools) a  Bonnie Hunter jej loni nebo předloni publikovala na svém blogu. Dodržela jsem její instrukce a šila jednotlivé bločky jako doplněk k jiné práci, ona tomu říká Leader Enders project. Nebudu to překládat, ale  podstata ve v tom, že se šijí dva projekty zaráz z předpřipravených kousků.I had many UFO´s  in my job and also in my home studio.  This spool blocks are inspired by Bonnie Hunter. I made it as  Leader Enders project for 18 months and today it is basted. Finaly. 


Použila jsem nachystané pruhy šířky 5 cm a výsledkem jsou bloky čísté velikosti 10,5 cm. Při stříhání se mi velmi osvědčily pravítka-trojúhelníky, tak jsem neměla žádný odpad.I used precut 2" strings  and Companion angle ruler and Easy angle ruler. For that I have no waste. The final size of blocks is 4.5". 

Pruhy mám nastříhané ze všeho možného i nemožného: košile, šátky, pyžama, povlečení, závěsy i nové látky.


My precuts are made from shitrts, scarfs, pyjamas, bed cloths and also new fabrics.


Borduru jsem učila ze zbytečků. 
Border is sewed from little  scraps.Na zadní stranu jsem použila látku Timber and Leaf od Blend Fabrics.
Měla jsem ji doma už dlouho a žluté rostliny pěkně ladí ke žlutým trojúhelníkům na přední straně. I used   Timber and Leaf  fabric by Blend Fabrics for the back.
This yellow plant goes wery well together with front yellow triangles.
2 komentáře:

Thank you for your comment