středa 31. října 2012

Samé polštáře - Some pillows

Dnes Vám ukážu několik polštářů, které jsem stvořila na přání dětem a kamarádce a nakonec i sobě.  Říkejte mi "Polštářová královno", protože tolik jsem jich nikdy dříve neušila.
Na výletě v Dánsku jsem nahukala neteř a synovce, aby si něco koupily, že jim ušiji polštáře.
Neteř si vybrala vrorek firmy Timeless Treasures s ptáčky. Nádherné látky, ale jen kousky. Tak vznikly polštářky pro Lídu (50*50 cm).

Today I will show you few pillows I made last week. Call me "Pillow Queen", I have never made so many. before. At our holiday in Dannmark We bought some farbric. My niece choose a sample fabric by  Timeless Treasures with lovely birds. But It was very small. So I have made this pillows 20"*20". 

Lukáš si vybral látku se zvířaty, a k tomu zelenou a žlutou. Koupili jsme jí 50 cm, ale na polštář 50*50 cm je to málo, tak jsem jej nastavila šedou. Žlutá a zelené látky jsou z mých zásob, většinou recyklované košile a zbytky.

My nephew choose a fabric with jungle animals. I did not think about size, so we bought 1/2 yard, which is not very much for 20" pillow.  I have used greens an yellow from my stash, mostly recycled shirts.


Dále jsem slíbila kamarádce tři polštářky 40*40 cm, původně měly být hnědo-žluté, ale nějak se mi do nich nechtělo. Až jsem uviděla deku, ke které by měly pasovat, rozhodla jsem se pro červeno-bílou kombinaci. Opět jsem vyrabovala krabici s odstřižky, všechny červené jsem použila, na zadní stranu jsem použila také červené látky. Takže až budu opět nakupovat, bodou to jen červené látky. Použila jsem i bloky z nástěnky.

Next three pillows  (16" x 16") are for my friend. She decides for brown and yellow combination. But I was not very happy with colors and I have not much material for it. Finally I choose red and white. I went deep in my box of scrap and find all red pieces. I have no more red stash, I should buy something red - only red. I used also blocks from my little designwall. 

 A nakonec polštářek pro mě, dva roky tu suším kousek látky z pražské výstavy. Smažila jsem se o trojúhelníky, jak jsem je ještě nešila. Nejtěžší je asi řezání, šití je velmi jednoduché. Trojúhelníky jsou rovnostranné, výška 15 cm. Tady jsem se trochu přepočítala a ušila obdélníky. Pasovat by měly k mým dekám SpiderwebMoře šupin a ke starším  poštářům

Finally some pillow for me. A little  piece from Prague Patchwork meeting. I try triangles, it is easy to sew, not easy to cut.  It was my first time to sew it this way. This my pillows should be together with  Spiderweb and Sea of scales quilt and some older pilows.

Lily's Quilts

5 komentářů:

 1. Jitko jsou všechny krásné, ale mě prostě dostal ten pejsek na trojúhelníku - krásný a vtipný detail. Kombinace zelené se šedou je také moc hezká a dokonce teď i moderní. A tvoje červené polštáře bych brala hned. Je zajímavé jak se mi mění vkus, ale momentálně prostě miluju sešívání z proužků, takže nejhezčí je pro mne ten vpravo. Asi by se dalo říct, že přicházím na chuť modernímu patchworku.

  OdpovědětVymazat
 2. I really like the green pillow. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Wow you have been busy! I like those red pillows very much.

  OdpovědětVymazat
 4. krásná práce, ty dětské jsou úžasné....
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 5. WOW! This is beautiful... It's such a pretty pattern!

  OdpovědětVymazat

Thank you for your comment