pondělí 5. prosince 2011

Jak vznikají mé deky? 3. část Bordury - How I desing my quilt? Part 3 Borders

Mám sešitý top budoucí deky a nyní mám poslední možnost doladit barvu. Bude deka do červena, do hněda nebo do oranžova, růžova či snad bílá?  
Na pomoc jsem si přizvala svoji sestřenici, které jsem nedošitou deku nabídla a ta se rozhodla pro hnědou.
Na bordury zbývá 10 cm na každé straně, nechci ušít jednoduchou borduru a chci se zbavit části zbytků. Takže bordura je sešita ze zbytků teplých barev a na oživení trošičku zelené. Šila jsem z proužků  různě širokých a dlouhých, jen jsem sešívala k sobě a po rozžehlení jsem nařezala 5 cm pruhy. K tomu jsem vybrala dvě hnědé látky, tmavší blíže středu a světlejší ke kraji. Tak hotová bordura je 10,5 cm široká. Do rožků příjde půlený čtverec hnědo - oranžový.


Na počátku je zmatek.                            My scraps.

Sešité pruhy.           Strings sewed together.


Nařezáno na pruhy.                            Cut in strings.Stále ještě je na čem pracovat.                  Still in progress.


I have sewed top of my next quilt and Now it is the last moment to choose a final colour. Brown, red, orange, ping or white?
I ask my cousine (She may be a next owner) and she choose brown.
It left 4,5 inches for one border. I don´t like any easy border and I need to dispose of some my scraps. So final borders is made of scraps warm colours and little green for enlivening it.
I sewed strings of diferent width and after ironing I cut 2" sting.  Another 2" brown string I  stitched to it, darker in and lighter out.

There will be a half squeres in the corner. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Thank you for your comment