úterý 21. června 2011

Krabice zbytků, hotový top - The Box of scrap quilt top

V únoru jsem se chtěla zbavit zbytků a vzniklo pár bloků a nevěděla jsem co s nimi. Pak mě napadlo sešít je hlava nehlava. Ovšem zase tak chaotické sešití to nebylo, musela jsem je srovnat na velikost 30 cm, ale ne zmenšením, ale zvětšovala jsem je. A na to padly další zbytky a již dříve nařezané 5 cm pruhy. Zkoušela jsem šít anansy, je to pěkná fuška, aby vypadaly k světu, musí se šít z úzkých pruhů.


Mám ráda letící husy, takže vzor bordury byl jasný.

Některé z mých oblíbených bloků:

Poprvé jsem šila ananas. 

Bargelo jsem měla ušité a chtěla jsem šít celou deku, ovšem po prvním bloku mě omrzelo a zůstal mi jen ten jeden blok, nyní se náležitě zvětšen hodil do mé deky. 

Domeček a stromeček - taky šito bez střihu a přesného rozpisu a vznikl veselý dvojblok.


Tady na francouzkém klíči je vidět "vyrobená látka". 

Růže- mám ráda červenou a nemám moc moc červených zbytků, takže jen jeden blok.
Sumary:
My Box of scrap quilt top is made from  Box of scrap block. I used lot of my scrap and made fabric. One block is 30 cm x 30 cm (12 x 12 inches).  Most block was not so big so I made it biger useing my other scraps  and  5 cm string. The border is made from flying geese block which I like very much. At tht pictures above you see my favorite places with made fabric.

4 komentáře:

  1. You surely work hard. I love the mixture of colours.

    OdpovědětVymazat
  2. That is a very busy quilt and I enjoy how the border holds it all together.

    OdpovědětVymazat
  3. Hi! Greetings from Finland! I love the quilt! It's so nice to find other quilters from other countries! Thank you for your lovely blog! :)

    OdpovědětVymazat

Thank you for your comment